ترامپ و طرفدارانش با تبدیل مسلمانان وبسیاری مردمان آمریکای لاتین به «دگر» آمریکا، در عمل می‌خواهند با تمدن و فرهنگ ما برخورد کنند، و اگر به قدرت برسند سطح خشونت فیزیکی و فرهنگی را نسبت به کشور‌ها و تمدن‌های دیگر بالا خواهند برد.

 آقای «فرشاد قربانپور» متخصص در یافتن و مصاحبه با مدرسان ایرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور است. این گفت‌وگو هم در ادامه دیگر کارهای ایشان است.

گروه گفت‌وگوی تمدن‌ها-پایگاه تحلیلی بنیاد باران: دکتر فرزین وحدت دارای دکترا در جامعه شناسی است. او تئوری‌های اجتماعی، مسایل مربوط به مدرنیته و جهان اسلام را در دانشگاه تدریس کرده و سابقه تدریس در دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه ییل و تافتز در هاروارد دارد. تئوری گفت‌وگوی تمدن‌ها و جایگاه آن در جهان امروز موضوعی بود که پیرامون آن با فرزین وحدت گپ زدیم. فرزین وحدت از جمله کسانی بود که از همان ابتدا نگاهی میانه و مستقل به این تئوری داشت. به همین بهانه بود که گفت‌وگویمان با او در این رابطه پی گرفته شد.  رویارویی فکری ایران با مدرنیت اولین کتابی بود که از دکتر فرزین وحدت در ایران منتشر شد. به تازگی نیز کتاب اخلاق اسلامی و شبه مدرنیته از او ترجمه و منتشر شده است.

منبع : صاحب نظران |پیروزی ترامپ برخورد تمدن‌ها را تشدید می‌کند*گفت‌وگو با فرزین وحدت
برچسب ها : وحدت ,فرزین ,تمدن‌ها ,فرزین وحدت ,دکتر فرزین ,گفت‌وگوی تمدن‌ها